Profesjonalne pranie tapicerki

Czyszczenie tapicerki skórzanej

Pranie wykładzin biurowych

Nowoczese i bezpieczne metody


Częste pytania

1. Jakich środków chemicznych, sprzętu i metod używamy?

Do prania tapicerki meblowej, dywanów i wykładzin używamy sprzętu i środków chemicznych wiodącego producenta urządzeń czyszczących i chemii piorącej - marki Karcher. Dysponujemy m.in.:

odkurzaczami piorącymi Karcher Puzzi 200

proszkiem do prania Karcher RM-760

odplamiaczem RM 769

impregnatem do dywanów RM 762

antyalergicznym środkiem czyszczącym dywany RM 772

Poza środkami chemicznymi i profesjonalnym sprzętem stosujemy też specjalne metody czyszczenia, które są efektem naszego wieloletniego doświadczenia. Nie możemy jednak pisać o nich szczegółowo, ponieważ to właśnie one decydują o naszej wysokiej skuteczności w walce z zabrudzeniami

2. Czy warto usuwać plamy domowymi sposobami?

W Internecie można znaleźć mnóstwo dobrych rad, jak postępować w przypadku różnego rodzaju plam.?Wszystkie te wskazówki mogą zadziałać jedynie w momencie, gdy plamy są jeszcze świeże. Jako firma spotykamy się z wieloma przypadkami użycia domowych metod czyszczących w niewłaściwy sposób. Czasem prowadzi to do jeszcze silniejszego utrwalenia plamy, naruszenia struktury materiału albo miejscowego odbarwienia tapicerki. Podczas samodzielnego odplamiania weźmy pod uwagę jakość i gatunek materiału, sprawdźmy czy jest to włókno naturalne czy sztuczne, czy barwnik zastosowany na materiale jest trwały. Dla bezpieczeństwa można wcześniej przygotować naczynie z wodą, aby w przypadku niepożądanego wpływu środka odplamiającego na tapicerkę móc szybko wypłukać detergent i w ten sposób zneutralizować jego działanie. Jeśli nie macie pewności, że metoda, którą zamierzacie zastosować jest bezpieczna albo jeśli po prostu wolicie nie ryzykować zniszczenia Waszego mebla, zachęcamy do skorzystania z naszych usług.

3. Jak często wykonywać pranie?

To, jak często należy czyścić meble tapicerowane oraz wykładziny, zależy głównie od subiektywnego odczucia ich użytkowników. Zazwyczaj wystarczy, jeśli pranie jest wykonywane raz na rok. W większości przypadków taka częstotliwość czyszczenia wystarczy, aby kanapy, fotele, dywany czy wykładziny utrzymać w dobrej kondycji przez długie lata. Zdarzają się jednak sytuacje, w których zaleca się częste pranie tapicerki. Należą do nich między innymi dzielenie mieszkania z alergikami oraz zwierzętami, np. psami, kotami czy królikami. Czasami także posiadanie dzieci wiąże się z koniecznością częstszego czyszczenia mebli lub dywanów, o czym na pewno wiedzą rodzice żywiołowych maluchów. W takich przypadkach to do Ciebie należy decyzja, kiedy nachodzi czas na pranie.

4. Jak długo będzie schnąć kanapa po wypraniu?

Czas schnięcia po wykonaniu prania tapicerki meblowej jest uzależniony od wielu czynników. Jednym z nich jest niewątpliwie wodoodporność zastosowanego materiału. Bardziej odporne na wchłanianie wody są tapicerki sztywne, o gęstym ściegu oraz "płócienne". Natomiast te miękkie w dotyku, z grubszym ściegiem chłoną więcej wody i dlatego potrzebują więcej czasu na wyschnięcie.

Na chłonność tapicerki ma wpływ również flizelina, czyli materiał użyty do oddzielenia warstwy gąbki od materiału. Im grubsza jest warstwa flizeliny zastosowana w kanapie, tym mniejsza ilość wody zostaje wchłonięta przez gąbkę. Tym samym czas schnięcia tapicerki jest krótszy.

Kolejnymi czynnikami, które mają wpływ na czas schnięcia są wilgotność powietrza oraz warunki atmosferyczne. W letnie, ciepłe i suche dni tapicerka po wykonaniu prania będzie schła błyskawicznie. Tak samo będzie w czasie zimy, gdy obowiązuje sezon grzewczy, a kaloryfery osuszają otaczające nas powietrze. Wtedy również tapicerka schnie w przeciągu kilku godzin.

Każdy mebel jest inny i dlatego do każdej wykonywanej przez nas usługi należy podejść indywidualnie. Ta różnorodność materiałów, zabrudzeń, ale też sposobów konstrukcji mebli oraz okoliczności czyszczenia wiążę się również odmiennym czasem schnięcia dla każdej tapicerki. Można szacować, że średni czas schnięcia mebla po wykonaniu usługi prania będzie wynosił ok. 6-8 godzin. W sprzyjających warunkach czas ten może ulec skróceniu nawet do 2 godzin, a w niekorzystnych okolicznościach wydłużyć się do kilkunastu.

Wierzymy jednak, że nasze ponad dziesięcioletnie doświadczenie zapewni szybką, sprawną i bezproblemową realizację usługi. Otrzymasz szczegółowe informacje na temat warunków czyszczenia, jego przebiegu oraz czasu wysychania tapicerki jeszcze zanim przystąpimy do wykonania prania.


Powrót do strony głównej
Pranie antyalergiczne

W naszej ofecie znajduje się także specjalne pranie z myślą o alergikach
Dojazd gratis

Na terenie całej Warszawy dojazd do naszych Klientów realizujemy GRATIS!
Dbamy o ekologię

Środki chemiczne, których używamy realizując nasze usługi są przyjazne dla środowiska
Porada techniczna

Służymy radą i pomocą techniczną w zakresie oferowanych przez nas usług

Informacje

Jeśli mają Państwo pytania zapraszamy do kontaktu pod numer:

+48 513 503 315

lub mogą Państwo skorzystać z naszego formularza kontaktowego

Opinie klientów

Po zalaniu kanapy byłam już niemal pogodzona z myślą o konieczności zakupu nowej. Plama nie była duża, ale w widocznym miejscu i usunięcie jej domowymi metodami okazało się praktycznie niemożliwe. Nie podziałał też żaden z wielu cudownych sposobów, o których przeczytałam w Internecie. Jak się okazało, wystarczyło oddać kanapę w ręce profesjonalistów z Czyścioszka. Polecam wszystkim.
--------
Michalina, Pruszków

Gorąco polecam. Pranie wykonane fachowo, widać, że znają się na tym, co robią. Krótko mówiąc dywan i fotel znów wyglądają jak nowe. Duży plus za elastyczne godziny pracy. Bywam w domu praktycznie tylko wieczorami i nie było żadnego problemu z wykonaniem usługi.
--------
Robert, Warszawa

Szybko, solidnie i w sympatycznej atmosferze. Korzystam regularnie i polecam każdemu, kto chce pozbyć się plam, roztoczy i zarazków lub po prostu raz na jakiś czas odświeżyć swoje mebelki. Nie ma mowy, żeby osiągnąć taki efekt domowymi metodami.
--------
Weronika, Warszawa

Pełen profesjonalizm. Świetnie wyczyścili moją kanapę z alcantary, za którą zupełnie nie wiedziałam jak się zabrać. Co więcej, bez dodatkowych kosztów doradzili, jak ją pielęgnować i utrzymywać w dobrym stanie.
--------
Ania, Wesoła

Moja córcia poplamiła dywan obiadkiem. Myślałam, że już nigdy nie zmyje plam. Na szczęście pan z Czyścioszka pomógł usunąć zabrudzenia. Obsługa miła i bardzo punktualna. Polecam.
--------
Edyta, Konstancin-Jeziorna